Зразкова театр-студія "Світла хвиля"

Зразкова театр-студія

« Світла хвиля»

Керівник студії: Мельник Тетяна Олексіївна, 23 роки досвіду роботи керівником театральної студії в КСР ЦТМ «Оберіг», має педагогічне звання «Керівник гуртка-методист»

З 1993 року на базі Києво-Святошинського районного центру творчості молоді «Оберіг» діє зразкова театр-студія «Світла хвиля». За роки свого існування студія має свою історію, етапи розвитку, здобутки і навіть декілька назв, таких як, «Колізей», «Класик» і вже встигла відсвяткувати 20-річчя творчої діяльності та виховати і випустити не одне покоління вихованців. В студії навчаються діти різновікових категорій: від 6 до 16 років, яких об’єднує любов до театру і сценічної творчості.

Основою метою роботи керівника студії є створення умов для розвитку гармонійної особистості засобами театрального мистецтва, з почуттям високого та естетичного смаку і розкриття творчих здібностей, таланту кожної дитини, виховання у дітей загальнолюдських цінностей, заохочування до професійної підготовки. Мельник Т.О. на заняттях в студії вирішує розв’язання ряду творчих завдань: виховання художньої уяви, творчої ініціативи, емоційної гнучкості, культури мови, збагачення асоціативного мислення, яке є основою творчості.

Навчаючись в студії діти оволодівають зовнішніми елементами акторської техніки, розвивають фізичні здібності, свободу мислення, уяву, фантазію, пам’ять, поглиблюють знання з історії мистецтв, літератури і драматургії, гриму, формують навички аналітично-критичного ставлення до зразків театрального мистецтва, творчої роботи, професійного та соціального партнерства, набувають практичних навиків складати сценарії та бути ведучими святкових заходів, вчаться виготовляти до вистав костюми, реквізит і декорації, отримують знання та навички, необхідні актору самодіяльного театру.

Робота в театральній студії проводиться комплексно, адже керівник студії працює за авторською програмою, яка об’єднує такі напрямки роботи, як акторська майстерність, сценічна мова, сценічний рух, театральні новини та історія всесвітнього театру, основи гриму, робота над сценічним втіленням п’єси, відвідування київських театрів, показ вистав глядацькому колу, підготовка ведучих масових заходів тощо.

Постановка п’єси – це обов’язковий елемент навчання дітей. Тож найважливішим етапом партнерської роботи керівника і дітей є втілення вибраного матеріалу на сцені, адже кожна дитина матиме свою індивідуальну роботу, що є відмінною від решти дітей, відповідно до бажання та навичок.

Тетяна Олексіївна приділяє велику увагу техніці читання та логіці мовлення, чіткій вимові, дикції, інтонації і сценічній мові. За допомогою різноманітних артикуляційних вправ, тренінгу мовного апарату, читання скоромовок у дітей розвивається мовний апарат та покращується вимова слів. В кінці кожного навчального року вихованці складають залік по сценічній мові – декламують обрані твори та інсценізують байки.

Тетяна Олексіївна використовує найрізноманітніші форми та методи навчально-виховного процесу. Це репетиції і майстер-класи, зустрічі з студентами Вузів відповідного профілю, творчі звіти – покази перед батьками та громадськістю міста вистав, спільні проекти декількох студій, а кожна вистава є окремим творчим проектом роботи керівника та його вихованців.

Головним досягненням Мельник Т.О. є те, що робота в студії дозволяє вихованцям розкрити свої здібності, допомагає зробити вибір майбутньої професії та усвідомити що навчання в театральній – це не тільки задоволення, а й праця, праця творча, що вимагає наполегливості, готовності постійно розширювати свої знання та удосконалювати вміння. 

Зразкова театр-студія «Світла хвиля» є унікальною у вирішенні завдань творчого, особистісного розвитку, громадського і духовного становлення підростаючого покоління.

Про гурток/студію

  • Керівник: Мельник Тетяна Олексіївна, 23 роки досвіду роботи керівником театральної студії в КСР ЦТМ «Оберіг», має педагогічне звання «Керівник гуртка-методист»
  • Місце проведення: м. Боярка, вул. Білогородська 23а КСР ЦТМ
  • Номер: 096-566-64-34